Ekopieluchowanie - sprawdź o co chodzi?

Czy wiedzieliście o tym, że stosując pieluszki wielorazowe przez cały okres pieluchowania dziecka wydacie na to około 2500zł? A gdyby można wydać 1/3 tej ceny, a za resztę kupić sobie coś ładnego? Kusząca perspektywa. Kusząca i aż nadto realna. Pieluchowanie wielorazowe to pieśń przyszłości, która już dawno wybrzmiała w krajach takich jak Kanada czy Wielka Brytania, ale w Polsce rynek wielorazówek dopiero się nasyca.

Jeśli macie ochotę na wprowadzenie oszczędności w swoim rodzinnym budżecie, który i tak mocno odczuje pojawienie się nowego członka rodziny przynajmniej na etapie kompletowania wyprawki, sięgnijcie po pieluszki wielorazowe. Podstawowy, startowy zestaw to jednorazowy wydatek, a potem już tylko cieszycie się świetnym designem i dobrym samopoczuciem rodzica, który dba o środowisko oraz komfort i zdrowie swojego niemowlaka.

Warsztaty

O tym, że warto eko-pieluchować usłyszeli słuchacze Szkoły Bambino na warsztatach, które odbyły się 12 maja w naszej siedzibie. W nieformalnej i swobodnej atmosferze można było dowiedzieć się ile to kosztuje i jak sprawdza się w praktyce. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć różne modele i wzory pieluch, zapytać o sposób prania i dowiedzieć się czym jest naturalna higiena niemowląt.

Kontekstem dla warsztatów było rodzicielstwo bliskości, czyli taka filozofia wychowania, w myśl której opiekun buduje z dzieckiem więź fizyczną i emocjonalną, sprzyjającą jego szczęściu i rozwojowi. Choć rodzicielstwo towarzyszące jest bardziej nurtem niż zbiorem zasad, to opiera się na określonych filarach, które mogą stać się dla rodziców ważnym punktem refleksji nad własnym modelem rodziny. Jednym z filarów czułego rodzicielstwa jest przekonanie, że rolą rodzica jest reagowanie na potrzeby dziecka, także fizjologiczne, i szybkie ich zaspokajanie.

Bliskość z niemowlakiem

Jako rodzice powinniśmy być wrażliwi na sygnały, które wysyła nam mały człowiek. Pieluchowanie wielorazowe i naturalna higiena niemowląt to świetne narzędzia, które ułatwiają opiekunom współpracę z niemowlęciem i wspierają budowanie pozytywnej, opartej na zaufaniu więzi.

Już wkrótce kolejny wpis na naszym blogu o pierwszym filarze rodzicielstwa bliskości – dobrym porodzie. Śledźcie profil Szkoły na facebooku.

Data publikacji: 2014-05-21

Blog