zgoda

Grafik / Najbliższe zajęcia w szkole

Zapisz się na zajęcia!

Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Obecnie trwają prace, aby móc zapisywać się online.

Poniedziałek 17.09 - piątek 21.09
20.09.2018
  • 11:00 "Czy poród naprawdę musi tak boleć? Znamy skuteczne metody naturalne oraz farmakologiczne łagodzenia bólu porodowego."
  • 12:00 "Prawidłowe przystawianie noworodka do piersi, pozycje do karmienia piersią po porodzie naturalnym i po cięciu cesarskim. Co zrobić by karmienie piersią było łatwe?"
  • 16:00 "Szczepienia ochronne dla noworodka. Kiedy i na co należy szczepić dziecko? Co to są szczepionki skojarzone?"
  • 17:00 "Pozycje wertykalne z partnerem przygotowujące do porodu. W jakich pozycjach możemy rodzić? Które pozycje porodowe możliwe są w szpitalach?MAKSYMALNIE 12 PAR :)"
21.09.2018
  • 10:00 "10 sposobów na łatwy poród. Czy to jest możliwe? Jak sobie pomóc w trakcie porodu?"
  • 11:00 "Skoki rozwojowe niemowlaka - dowiesz się jak mądrze wspierać dziecko w poszczególnych sytuacjach."
  • 16:30 "Połóg i powrót do formy po porodzie. Kiedy można zacząć ćwiczyć i jakie ćwiczenia wykonywać by sobie nie zaszkodzić? Jak pielęgnować ranę krocza po porodzie? A jak ranę po cięciu cesarskim?"
  • 17:30 "Jak przygotować krocze do porodu? Co możemy zrobić by uniknąć nacięcia krocza? Skuteczne porady, które pozwolą Wam ochronić krocze podczas porodu."
Poniedziałek 24.09 - piątek 28.09
24.09.2018
  • 09:30 "Jakie badania w ciąży powinny być wykonane? Które należy zabrać ze sobą do szpitala do porodu? Kiedy i na czym polega badanie GBS i jaki ma wpływ na rozwój noworodka?"
  • 10:30 "Co nas może niepokoić będąc w ciąży? Jakie są objawy niebezpieczne i kiedy należy jechać do lekarza? A co jest w ciąży naturalne? (Ile maleństwo powinno się ruszać? I kiedy powinno nas to zaniepokoić?)"
  • 13:30 "Wskazania do porodów zabiegowych: kleszcze, vacum. Jaki wpływ mają porody zabiegowe? Czy są niebezpieczne dla noworodka? Przebieg porodu naturalnego z podziałem na okresy porodu."
  • 14:30 "Tworzymy konkretny plan porodu pod wybrany przez Was szpital do porodu. Uświadamiamy jakie macie prawa jako pacjentka podczas porodu."
25.09.2018
  • 10:00 "Nauka prawidłowego oddechu do porodu podczas skurczy i parcia - ćwiczenia z położną prawidłowe przygotowanie do porodu - 11 pań"
  • 11:00 "Dlaczego dziecko budzi się w nocy? Wyjaśniamy etapy snu i jak pomóc w usypianiu niemowlęcia."
  • 16:00 "Problemy związane z laktacja. Jak ich uniknąć? Doradzamy jak skutecznie walczyć z nawałem, zastojem czy stanem zapalnym piersi. Co najlepsze na poranione brodawki?"
  • 17:00 "Nauka prawidłowej kąpieli noworodka. Jak często należy kąpać? Jaka powinna być temperatura wody? Zajęcia z partnerem maksymalnie 10 par."
26.09.2018
  • 11:00 "Wskazania do cięcia cesarskiego ze strony matki i dziecka? Jak przebiega cięcie cesarskie? Jak wygląda kangurowanie i karmienie po cięciu cesarskim?"
  • 12:00 "Skoki rozwojowe niemowlaka - dowiesz się jak mądrze wspierać dziecko w poszczególnych sytuacjach."
  • 16:00 "Podpowiadamy jak mądrze wybrać „karmienie” dla naszego maluszka. Zalety karmienia piersią dla matki oraz dla dziecka. Obalamy mity na temat karmienia piersią i karmienia mlekiem modyfikowanym."
  • 17:00 "Tens porodowy - zajęcia z partnerem. Jak niwelować bóle w odcinku krzyżowym. Demonstracja prawdziwych bóli porodowych u partnera :) maksymalnie 11 par."
27.09.2018
  • 10:00 "Aniball - wyjaśnimy na czym to polega i do czego służy. Zajęcia praktyczne oparte na ćwiczeniach i instruktażu :)"
  • 11:00 "Wzmożone i obniżone napięcie mięśniowe u niemowląt. Przyczyny i objawy."
  • 16:00 "Wizyty patronażowe położnej po urodzeniu dziecka - ile przysługuje nam wizyt? Kiedy przychodzi położna? Jak zgłosić urodzenie dziecka? Ja przebiega wizyta? - ZAJĘCIA OBOWIĄZKOWE :) !!!"
  • 17:00 "Nauka prawidłowego podnoszenia i przewijania noworodka tak by nie zrobić mu krzywdy :) Zajęcia w praktyczne w parach. Maksymalnie 10 par."
28.09.2018
  • 11:00 "Przygotowujemy wyprawkę dla maluszka do szpitala i na wyjście do domu:) Torba do porodu dla przyszłej mamy. Jakie najważniejsze rzeczy zabrać ze sobą?"
  • 14:00 "Prawidłowa pielęgnacja wrażliwej skóry noworodka, jakich kosmetyków używać? Co zrobić gdy pojawią się potówki? Odparzenia lub skaza białkowa? Jak prawidłowo pielęgnować kikut pępowinowy?"
  • 15:00 "Prawidłowa dieta dla kobiety w ciąży. Co należy spożywać podczas karmienia piersią by nie zaszkodzić maleństwu? - Dieta kobiety karmiącej. Mity na temat diety matki karmiącej."

© 2013-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione.