zgoda

Grafik / Najbliższe zajęcia w szkole

Zapisz się na zajęcia!

Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Poniedziałek 25.03 - piątek 29.03
26.03.2019
  • 16:00 "Prawidłowa pielęgnacja wrażliwej skóry noworodka, jakich kosmetyków używać? Co zrobić gdy pojawią się potówki? Odparzenia lub skaza białkowa? Jak prawidłowo pielęgnować kikut pępowinowy?"
  • 17:00 "Tens porodowy - zajęcia z partnerem. Jak niwelować bóle w odcinku krzyżowym. Demonstracja prawdziwych bóli porodowych u partnera :) maksymalnie 11 par."
27.03.2019
  • 11:00 "Jakie badania w ciąży powinny być wykonane? Które należy zabrać ze sobą do szpitala do porodu? Kiedy i na czym polega badanie GBS i jaki ma wpływ na rozwój noworodka?"
  • 12:00 "Karmienie piersią inaczej. Czy jest możliwe karmić dziecko swoim mlekiem nie podając piersi?Podpowiadamy skuteczne metody na utrzymanie i rozkręcenie laktacji."
  • 13:00 "Wizyty patronażowe położnej po urodzeniu dziecka - ile przysługuje nam wizyt? Kiedy przychodzi położna? Jak zgłosić urodzenie dziecka? Ja przebiega wizyta? - ZAJĘCIA OBOWIĄZKOWE :) !!!"
28.03.2019
  • 13:00 "Przygotowujemy wyprawkę dla maluszka do szpitala i na wyjście do domu:) Torba do porodu dla przyszłej mamy. Jakie najważniejsze rzeczy zabrać ze sobą?"
  • 14:00 "Badania przesiewowe u noworodka po urodzeniu. Jak przebiega ich procedura? Jakie choroby można dzięki nim odkryć od razu po urodzeniu dziecka?"
  • 15:00 "Wskazania do cięcia cesarskiego ze strony matki i dziecka? Jak przebiega cięcie cesarskie? Jak wygląda kangurowanie i karmienie po cięciu cesarskim?"
  • 16:30 "Prawidłowe przystawianie noworodka do piersi, pozycje do karmienia piersią po porodzie naturalnym i po cięciu cesarskim. Co zrobić by karmienie piersią było łatwe?"
  • 17:30 "Nauka prawidłowej kąpieli noworodka. Jak często należy kąpać? Jaka powinna być temperatura wody? Zajęcia z partnerem maksymalnie 10 par."
29.03.2019
  • 10:00 "Poród ? Sprawdź jak być matką gotową na wszystko czyli nowe spojrzenie na krew pępowinową."
  • 15:00 "Wskazania do porodów zabiegowych: kleszcze, vacum. Jaki wpływ mają porody zabiegowe? Czy są niebezpieczne dla noworodka? Przebieg porodu naturalnego z podziałem na okresy porodu."
  • 16:00 "Nauka prawidłowego podnoszenia i przewijania noworodka tak by nie zrobić mu krzywdy :) Zajęcia w praktyczne w parach. Maksymalnie 10 par."
Poniedziałek 01.04 - piątek 05.04
01.04.2019
  • 16:30 "Nauka prawidłowego oddechu do porodu podczas skurczy i parcia - ćwiczenia z położną prawidłowe przygotowanie do porodu - 11 pań"
02.04.2019
  • 12:00 "Problemy związane z laktacja. Jak ich uniknąć? Doradzamy jak skutecznie walczyć z nawałem, zastojem czy stanem zapalnym piersi. Co najlepsze na poranione brodawki?"
  • 13:00 "Ranking porodówek w Poznaniu. Gdzie warto rodzić? Jak wyglądają sale porodowe oraz ich wyposażenie?"
  • 16:30 "Szczepienia ochronne dla noworodka. Kiedy i na co należy szczepić dziecko? Co to są szczepionki skojarzone?"
  • 17:30 "Pozycje wertykalne z partnerem przygotowujące do porodu. W jakich pozycjach możemy rodzić? Które pozycje porodowe możliwe są w szpitalach?MAKSYMALNIE 12 PAR :)"
03.04.2019
  • 12:00 "Prawidłowe przystawianie noworodka do piersi, pozycje do karmienia piersią po porodzie naturalnym i po cięciu cesarskim. Co zrobić by karmienie piersią było łatwe?"
  • 13:00 "Objawy zbliżającego się porodu. Kiedy należy jechać do szpitala? Podpowiadamy co zrobić jak zacznie się akcja porodowa."
  • 16:30 "Znamy Wasze prawa pacjenta. Podpowiadamy jak uzyskać becikowe, urlop macierzyński czy tacierzyński. Kiedy nadać pesel noworodkowi i jak uznać ojcostwo?"
  • 17:30 "Rola partnera podczas porodu. Jak partner może nam pomóc? Jak wygląda poród we dwoje?"
04.04.2019
  • 10:00 "Połóg i powrót do formy po porodzie. Kiedy można zacząć ćwiczyć i jakie ćwiczenia wykonywać by sobie nie zaszkodzić? Jak pielęgnować ranę krocza po porodzie? A jak ranę po cięciu cesarskim?"
  • 11:00 "10 sposobów na łatwy poród. Czy to jest możliwe? Jak sobie pomóc w trakcie porodu?"
  • 12:00 "Prawidłowa dieta dla kobiety w ciąży. Co należy spożywać podczas karmienia piersią by nie zaszkodzić maleństwu? - Dieta kobiety karmiącej. Mity na temat diety matki karmiącej."
05.04.2019
  • 11:00 "Wizyty patronażowe położnej po urodzeniu dziecka - ile przysługuje nam wizyt? Kiedy przychodzi położna? Jak zgłosić urodzenie dziecka? Ja przebiega wizyta? - ZAJĘCIA OBOWIĄZKOWE :) !!!"
  • 12:00 "Przygotowujemy wyprawkę dla maluszka do szpitala i na wyjście do domu:) Torba do porodu dla przyszłej mamy. Jakie najważniejsze rzeczy zabrać ze sobą?"
  • 16:30 "Wzmożone i obniżone napięcie mięśniowe u niemowląt. Przyczyny i objawy."
  • 17:30 "Nauka prawidłowego podnoszenia i przewijania noworodka tak by nie zrobić mu krzywdy :) Zajęcia w praktyczne w parach. Maksymalnie 10 par."

© 2013-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione.