Ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Przygotuj swoje ciało do porodu

Aktywność kobiety w okresie ciąży prowadzi do wielu pozytywnych zmian w obrębie układu oddechowego i krążenia. Poprawia także funkcjonowanie sfery psychicznej oraz usprawnia działanie procesów metabolicznych.

Działanie pozytywne na układ krążeniowo-oddechowy:

• Wzrost objętości oddechowej
  • Wzrost pojemności życiowej płuc
  • Zwiększenie wentylacji minutowej
  • Wzrost pojemności wdechowej
  • Zwiększenie liczby oddechów i wydłużenie bezdechu dowolnego

Usprawnienie procesów metabolicznych powoduje obniżenie stężenia kwasu mlekowego w surowicy kwi, a wzrost podstawowej przemiany materii sprzyja niższemu przyrostowi masy ciała. Dzięki temu działaniu możemy zapobiegać powstawaniu otyłości.

U kobiet regularnie ćwiczących obserwuje się pozytywne nastawienie do przebiegu ciąży, porodu i połogu.

Wpływ ćwiczeń na dziecko:

• Ruch w ciąży stymuluje układ przedsionkowy rozwijającego się dziecka
  • Jedną z teorii dotyczących pozytywnego wpływu ćwiczeń na dziecko jest teoria powstawania symetrii, gdyż uważa się, że dzieci kobiet długotrwale przebywających w jednej pozycji (np. stałe leżenie na jednym boku ) obawiają się ruchu, zmiany ułożenia oraz ruchu głową w przestrzeni.

Drogie przyszłe mamy, regularna i bezpieczna aktywność w ciąży prowadzi do lepszego samopoczucia oraz zdrowia Waszego, jak i Waszego dziecka.

Nasza fizjoterapeutka

Zajęcia prowadzone są przez naszą dyplomowaną fizjoterapeutkę Magdalenę Lenart. Więcej informacji o prowadzącej znajduje sie tutaj.

Zapisy

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży organizowane są w godzinach 9:00 - 14:00. Jedne zajęcia trwają 30 minut i obejmują kameralną grupę + prowadzącą :) Dokładna godzina zależy od kolejności zgłoszeń i ilości zainteresowanych. Zapisać się można telefonicznie, przez e-mail lub formularz kontaktowy.

Istnieje także możliwość utworzenia grup popołudniowych/wieczornych. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Dla uczestniczek naszego kursu rodzenia przygotowaliśmy aż 10 bezpłatnych ćwiczeń! Po wykorzystaniu darmowych sesji dla zainteresowanych istnieje możliwość uczestniczenia w kolejnych zajęciach odpłatnie - po więcej szczegółów prosimy o kontakt.